خیابان آزادی، خیابان دکتر قریب، جنب دانشگاه، پلاک 138 ساختمان 220 طبقه 1 واحد7 (مسیریابی)

سرویس تعیین تعرفه و ارزش گمرکی

صفحه نخست » سرویس تعیین تعرفه و ارزش گمرکی

قیمت کالا و تعیین ارزش کالا

قیمت کالا تحت تاثیر عواملی مانند کیفیت، محل ساخت کالا(ORIGIN)، هزینه حمل و نقل قرار دارد. در قیمت خرید کالا هزینه حمل کالا تا بندر مبدا ، هزینه بیمه باربری، لحاظ می گردد. قیمت کالا از این جهت اهمیت دارد که ارزش کالا در گمرک هنگام ترخیص برای انجام محاسبات حقوق ورودی و ... مورد بررسی قرار می گیرد.
چناچه می خواهید قیمت و ارزش کالای خود را در مبدا خرید بدانید کارشناسان بازرگانی ابراهیمی می توانند برای شما قیمت را از فروشندگان معتبر استخراج کنند.بازرگانی ابراهیمی ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور.

تعریف ارزش گمرکی

 • بهای سیف

  بهای خرید کالا در مبداء به اضافه هزینه بیمه و حمل و نقل و باربندی

 • کلیه هزینه های مربوط به افتتاح یا واریز بروات
 • حق استفاده از نقشه ، مدل و علامت بازرگانی و سایر حقوق مشابه مربوط به کالا
 • سایر هزینه هایی که به آن کالا تا ورود به اولین دفتر گمرکی تعلق می گیرد

  که از روی سیاهه خرید یا سایر اسناد تسلیمی صاحب کالا تعیین و براساس نرخ ارز و برابری های اعلام شده از طرف بانک مرکزی ایران در روز تسلیم اظهارنامه خواهد بود.

اولین ملاک گمرک برای تعیین ارزش کالا ، فاکتور صاحب کالا است. برای اینکه تاجر موفقی باشید لازم نیست اطلاعات گمرکی کاملی داشته باشید کافی است با کارشناسان ما همراه شوید ما شما را از همه چیز طبق تجاربمان آگاه می کنیم.

ارزش تعیین شده توسط گمرک

اگر گمرک نسبت به فاکتور صاحب کالا اطمینان نداشته باشد خود گمرک ارزشی را در نظر می گیرد.که ملاک تعیین این ارزش معمولا قیمت عمده فروشی همان کالا با توجه به کشور مبدا است و در بازارهای داخلی پس از کسر حقوق گمرکی و سود بازرگانی و عوارض و هزینه های گمرکی مورد محاسبه قرار می گیرد.

پروژه TSC تعیین ارزش گمرک:

یکی از پروژه هایی که در دست گمرک است ، پروژه تعیین شناسه ارزش واحد كالا است (TSC) ارزش كالاها با استفاده از سامانه جامع گمركی به‌صورت آنلاین تعیین می‌شود.

نحوه محاسبه ارزش در مورد کالایی که

بدون فاکتور به گمرک ارائه می شود و یا، ارزش اظهار شده آن به نظر گمرک نامتناسب باشد
گمرک خود باید براساس موازین قانونی که تعیین گردیده نسبت به تعیین ارزش کالا از طرق زیر اقدام کند.

 1. ارزش معاملاتي كالاهاي يكسان
 2. ارزش معاملاتي كالاهاي مشابه
 3. روش ارزش استنباطي
 4. روش ارزش محاسباتي
 5. روش بررسي معكوس

شيوه های تعيين ارزش فوق براساس سلسله مراتب اعمال ميگردند.

اسنادی که ارزش کالا را مشخص می کنند

اسنادی که در رابطه با ارزش خرید کالا در گمرک مورد بررسی قرار می گیرد گواهی مبدا، فاکتور می باشد.ملاک قیمت ها در گمرکات کشور ، ارزش تعیین شده توسط دفتر تعیین ارزش و تعرفه گمرک ایران به گمرکات اجرایی است.از آنجا که حقوق ورودی برخی از کالا ها طبق میزان ارزش کالا تعیین می گردد، کم اظهاری ارزش کالا باعث پرداخت حقوق ورودی کمتر می شود.د فتر تعیین ارزش اطلاعات و سوابق ارزش ارسالی از گمرکات را پایش و در صورت تأیید و ضرورت در بانک اطلاعات ثبت خواهد کرد.

ما شما را در تعیین تعرفه و ارزش کالای وارداتیتان راهنمایی می نماید.

محاسبه ارزش گمرکی

فرمول محاسبه ارزش گمرکی

ارزش گمرکی کالاهای ورودی عبارت است از بهای CIF + هزینه حمل تا مقصد + هزینه بیمه تا مقصد + کلیه هزینه های مربوطبه افتتاح اعتبار که از روی فاکتور خرید تعیین می شود.

نحوه محاسبه ارزش در گمرک

اگر ارزش خرید کالایی با احتساب حق استفاده از نقشه ، مدل ، علامت بازرگانی و ... سرجمع (Cost) C و حق بیمه پرداختی (Insurance) I و کرایه حمل و باربندی (Freight) F باشد و سایر هزینه ها از جمله هزینه ثبت ، سفارش و گشایش اعتبار D باشد ، ارزش گمرکی ) customs value ( از رابطه زیر بدست می آید .
CV= (C+I+F)+D
CV= (CIF) +D

مخارج گمرکی شامل:

سود بازرگانی(بر حسب نوع کالا و شماره تعرفه کالا درصدی از ارزش CIF کالا است.فقط در برخی از کالا ها ملاک محاسبه حقوق گمرکی وزن کالا است.)، عوارض گمرکی(فقط از واردات قطعی دریافت می شود و شامل عوارض شهرداری، هلال احمر، بندری،بهداری است )، هزینه های گمرکی(تخلیه و بارگیری در داخل گمرک،انبارداری،آزمایش و تعرفه بندی، بیمه محلی )، است