برنامه‌ای برای بازگشایی ثبت سفارش واردات خودرو تا سال ۹۸ نداریم.

برنامه‌ای برای بازگشایی ثبت سفارش واردات خودرو تا سال ۹۸ نداریم.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، محمد مودودی  گفت: سازمان توسعه تجارت در رابطه با بازگشایی سایت ثبت سفارش وارات خودرو تا سال 98 هیچ برنامه‌ای ندارد.
سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه در شرایط کنونی مدیریت منابع ارزی و ارز حاصل از صادرات محصولات نفتی، صنعتی و کشاورزی در اولویت نخست کشور قرار دارد، گفت: ارز حاصل از صادرات باید صرف تأمین کالاهای اساسی و تأمین دارو و همچنین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز صنعت و کارخانجات شود و بنابراین برای واردات کالاهایی همچون خودرو اولویتی نداریم.
مودودی در مورد تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرکات کشور اظهارداشت: برای این خودروها هزینه‌هایی صورت گرفته و ارز کشور صرف واردات آن شده و حتی مشتریانی در داخل کشور بابت خرید آنها پول پرداخت کرده‌اند و منتظر ترخیص خودروهای خود از گمرکات هستند بنابراین جدای از مباحث مربوط به تخلف یا عدم تخلف واردکنندگان باید موضوع ترخیص این خودروها مورد بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه سازمان توسعه تجارت در این راستا پیگیری‌های لازم را انجام داده است، گفت: بنابراین با مطرح کردن موضوع ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات کشور هیأت دولت در این خصوص مصوبه‌ای داشت اما هنوز در مورد تاریخ ورود خودروها به کشور اختلاف نظر وجود دارد.
وی اظهارداشت: از طرف بانک مرکزی موضوعی در مورد انتقال ارز حاصل از واردات این خودروها مطرح شده که جای بحث و بررسی دارد که این موضوع شامل خودروهایی شود که قبل از مرداد وارد شده‌اند یا اینکه بعد از خرداد وارد گمرکات کشور شده‌اند.
سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران بیان داشت: بررسی‌های کارشناسی در این خصوص در حال انجام است و در صورت حصول نتیجه نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

یک نظر ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X