ثبت سفارش

اولین و مهم‌ترین قدم برای واردات کالا به کشور ثبت سفارش است. ثبت سفارش یعنی شخص باید برای وارد کردن کالای خود از وزارت بازرگانی مجوز ورود کالا دریافت کند. بنابراین لازم است وارد‌کننده باید پیش فاکتور را از فروشنده دریافت کرده و جهت دریافت مجوز آن را در سایت اینترنتی سازمان توسعه و تجارت ایران ثبت کند.

از آنجایی که این کار یکی از اصلی‌ترین بخش‌های واردات کالا است، وارد‌کننده باید دقت و زمان زیادی را صرف کند.

شرکت ستاره تجارت آسان با داشتن بیش از سی سال سابقه کاری در عمل ترخیص‌کالا، می‌تواند شما را در عمل ثبت سفارش و ترخیص‌کالا همراهی کند.

لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

برای ثبت سفارش کالا باید چه کرد

سازمان توسعه و تجارت پس از بررسی اطلاعات کالا، سندی را مبنی بر  قانونی بودن تجارت و کالا صادر می‌کند. این مجوز شامل یک کد هشت رقمی، تاریخ پیش فاکتور و نام سفارش دهنده می‌باشد که هنگام ترخیص کالا باید آن را برای دریافت کالای خود ارائه دهد.

سازمان توسعه و تجارت ایران سایتی را به نشانی sabtaresh.tpo.ir جهت راحت تر کردن کار ثبت سفارش، بدون نیاز به مراجعه حضوری طراحی کرده که افراد پس از ثبت نام در این سایت می‌توانند سفارش خود را ثبت کرده و برای پیگیری ثبت و دریافت مجوز به همین سایت رجوع کنند.

مراجعه به این سامانه 24 ساعت شبانه روز امکان پذیر است و افراد برای پیگیری جهت دریافت تائیدیه باید به همین سامانه مراجعه کنند.

مراحل لازم

همانطور که اشاره شد برای اینکه شخص بتواند کالای خود را وارد کند باید با اخذ مجوز ثابت کند که کالا طبق مقررات جمهوری اسلامی ایران اجازه ورود به خاک کشور را دارد، برای این کار لازم است که حتما بخش‌نامه را مطالعه کرده و سپس اقدام کند. بخش‌نامه‌ها متغیرند و باید از شخص متخصص و مجربی که به جزئیات و قوانین ترخیص کالا و واردات اشراف کامل دارد کمک گرفته شود.

برای ثبت سفارش مراحلی باید طی شود که به اختصار به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

این مراحل عبارت هستند از:

  • دریافت کد تعرفه کالا مورد نظر
  • دریافت پروفرما و یا پیش فاکتور از فروشنده کالا
  • تکمیل فرم ثبت سفارش از طریق سامانه ثبتارش
  • دریافت تائیدیه و مجوز ثبت
  • مراجعه و دریافت بیمه نامه حمل و نقل
  • پرداخت هزینه‌ها به بانک واسطه

این سلسله‌ مراتب اداری آسان اما زمان‌بر هستند که برای پیشبرد بهتر، حضور یک متخصص ضروری است، چون اگر در هر یک از مراحل خطایی رخ دهد، ممکن است کالای شما به عنوان کالای قاچاق شناخته شده و به اعتبار شما ضربه بزند.

تجار و بازرگانان برای وارد کردن قانونی کالاهای خود باید مراحل مختلفی را طی کنند که اولین و مهم‌ترین آن ثبت سفارش است. ابتدا باید مجوزی مبنی بر اجازه ورود کالا به داخل کشور را دریافت کنند تا بتوانند کالا را از طریق گمرک به کشور وارد کنند. این کار مستلزم دانش و تجربه کاری است که اگر به درستی طی نشود، می تواند ضرر مالی و اعتباری به شخص وارد سازد.

شرکت ستاره تجارت آسان با سابقه بیش از 30 سال کار و تجربه در حوزه ترخیص شما را در این مسیر تنها نخواهد گذاشت و قدم به قدم این مسیر را همراه شما طی خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

X