مشاوره بازرگانی

بازرگانان برای وارد و یا صادر کردن اجناس می‌بایست کالاهای خود را از فیلتری به نام گمرک عبور دهند. این کار به‌ خودی خود کار سختی نیست اما بدلیل حساسیت‌های زیادی که وجود دارد، اگر نتوان به درستی و روی اصول جزئیات را رعایت کرد، می‌تواند به شخص ضرر مالی و زمانی برساند. بنابراین بهتر است حتما در این راه با مشاوره بازرگانی قدم‌های درستی بردارید که دچار خطا نشوید.

ما در موسسه شرکت ستاره تجارت آسان با بیش از 30 سال سابقه کاری در حوزه گمرک و ترخیص کالا، شما را در این مسیر راهنمایی کرده و نمی‌گذاریم متحمل ضرر شوید.

مشاوره بازرگانی چیست؟

اگر بخواهید به تجارت در سطح بین المللی بپردازید، باید از دانش کافی برخودار باشید و بر قوانین گمرکی اشراف داشته باشید تا بتوانید این کار به راحتی انجام دهید. مشاوره بازرگانی ارائه خدمات مشاوره‌ای توسط افراد متبحر به منظور راهنمایی بازرگانان در حوزه تجارت بین الملل است تا به این افراد کمک کنند که در مسیر درست قدم گذاشته و متحمل ضرر نشوند و به اعتبار آن‌ها لطمه‌ای وارد نشود.

یک مشاور بازرگانی با اشراف بر تجارت در زمینه‌های گوناگون، تاجران را در فعالیت تجاری‌شان کمک می‌کند و در مورد روش‌های گوناگون صادرات و واردات اطلاعات مربوطه را در اختیارشان قرار می‌دهد تا آن‌ها با علم کافی به تجارت بین المللی بپردازند.

برای اینکه یک تاجر بخواهد در سطح بین الملل موفق باشد باید به قوانین گمرکی کشورهای مختلف، نحوه ترخیص کالا، قوانین مربوطه، فرآیند اداری گمرک و مواردی از این قبیل، اشراف کامل داشته باشد تا در این راه به مشکل بر نخورد. از آن جایی که افراد معمولا وقت کافی برای انجام امور مربوط به گمرک ندارند، از یک ترخیص‌کار برای انجام کارهایشان استفاده می‌کنند که انتخاب عاقلانه‌ای است؛ چون گمرک و ورود کالاهای خارجی به داخل امر حساس و پیچیده‌ای است که با کوچک‌ترین اشتباه اعتبار شخص ممکن است زیر سوال برود.

بنابراین بهتر است حتما با مشاوره بازرگانی، از وقوع هرگونه ریسک و ضرر مالی جلوگیری شود و عمل تجارت منجر به سود و توسعه اقتصادی شود.

انواع مشاوره بازرگانی

انواع مختلفی از مشاوره بازرگانی وجود دارد که هر یک از آن‌ها تمرکز بر بخش خاصی از تجارت و بازرگانی دارندکه در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم.

 

صادرات و واردات

هر کالایی با هر شاخصه‌ای، اجازه ورود به کشور را ندارد و و در مورد برخی لازم است قبل از وارد شدن، مجوز ورود دریافت شود. بنابراين برای اینکه بین راه مشکلی به وجود نیاید، حتما باید قوانین مربوط به صادرات و واردات اجناس را بدانید.

 

مشاوره بازرگانی خارجی

امروزه بدلیل تغییرات سیاسی و اقتصادی قوانین مربوط به بازرگانی نیز تغییر می‌کند؛ تجار معمولا وقت ندارند تا تمام انرژی خود را صرف اطلاع یافتن از آن‌ها کنند؛ بنابراین بهتر است از شخصی استفاده شود که هر روز با امورات بازرگانی سر و کار داشته و تجربه و دانش کافی از چگونگی انجام امورات و از قوانین حاکم اطلاع کافی داشته باشد.

 

مشاوره در خصوص انجام امور گمرک

برای اینکه بتوانید کالایی را از خارج وارد کنید باید از قوانین گمرک و امورات آن اطلاع کافی داشته باشید تا بتوانید به دور از قانون شکنی کالای خود را قانونا وارد کشور کنید. یکی از مهم‌ترین بخش‌ها ترخیص کالا است که پیچ و خم زیادی دارد و وقت و انرژی زیادی را می‌طلبد. بنابراین بهتر است حتما در این راه از یک ترخیص‌کار کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید و جنس شما به عنوان قاچاق شناخته نشود.

 

کلام آخر

در این مطلب از اهمیت مشاوره بازرگانی برای شما عزیزان صحبت کردیم. همانطور که خواندید، امر بازرگانی و تجارت بین‌الملل تا حد زیادی دشوار است و باید در این راه از کسی کمک بگیرید که تجربه کار در این حوزه را داشته تا علاوه بر دانش کاری بر چم و خم های حاضر که از طریق تجربه به دست می‌آید اشراف داشته باشد و بدون هیچ مشکلی شما را در این مسیر همراهی کند.

ما در شرکت ستاره تجارت آسان با سابقه بیش از 30 سال در امر ترخیص‌کاری و مشاوره بازرگانی با گروهی مجرب، شما را در این راه کمک می‌کنیم و تا آخر مسیر شما را تنها نخواهیم گذاشت.

برای اطلاعات بیشتر به وبسایت ستاره تجارت آسان مراجعه نموده و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

X