ترخیص فوری ۱۲۰۰ راس دام وارداتی از فرانسه

ترخیص فوری ۱۲۰۰ راس دام وارداتی از فرانسه

به گزارش از ستاره تجارت آسان و به نقل از ایسنا: طبق اعلام مسئولان گمرک ایران با وجود عدم صدور کد رهگیری بانک، ۱۲۰۰ راس دام وارداتی زنده که از فرانسه به گمرک رسیده بود با توجه به ثبت سفارش انجام شده و جهت ممانعت از تلفات، فورا ترخیص شده است. 

مهرداد جمال ارونقی (معاون فنی گمرک ایران) گفت که این ۱۲۰۰ راس دام وارداتی سبک که دو شب گذشته در چند دستگاه تریلر حمل و به گمرک آستارا آمده بود ثبت سفارش و سایر مدارک و مجوز های واردات را داشت، اما کد رهگیری بانک جهت تامین ارز برای آن صادر نشده بود. 

وی افزود: با وجود الزامی که برای صدور کد رهگیری بانک جهت ترخیص کالا وجود دارد، با توجه به اینکه این دام ها زنده بودند و احتمال تلفات وجود داشت گمرک نسبت به ترخیص فوری آن اقدام کرده است.

این در حالی است مدتی پیش سه راس گورخر توسط باغ وحش صفادشت به گمرک بازرگان وارد شد اما حتی ثبت سفارش معتبر به عنوان مجوز  واردات از سوی وزارت صمت را نداشت و یا کد رهگیری بانک جهت تامین ارز برای آن صادر نشده بود و امکان ترخیص فراهم نبود ولی بعد از هماهنگی های صورت گرفته بین دستگاه های مربوطه ترخیص شدند ولی بعد از آن یک راس تلف شد. 

منبع

یک نظر ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X