ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام

ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام

همان طور که می دانید گمرک فرودگاه امام خمینی از مهم ترین گمرک ها در کشور است و اکثرا ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام انجام می شود. بنابراین ما در این مقاله نحوه فرآیند را بررسی می کنیم.

ویژگی های مثبت ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام

 • این گمرک در سی کیلو متری جنوب تهران با مساحت ۲۷ هزار و ۸۵۶ متر مربع قرار دارد. در هر لحظه بیش از سی هزار تن بار در آن پذیرش می شود. این گمرک دارای انبار های بزرگ و مجهز با قفسه بندی مدرن و ایمن است که در تمام ساعات شبانه روز آماده بارگیری کالاهای مختلف وارداتی می باشد.
 • این گمرک علاوه بر برخورداری از امکانات ویژه در بارگیری و ترخیص کالا به دلیل موقعیت مکانی مناسب، روند ترخیص کالا و تحویل آن به انبار با سرعت انجام می گیرد.
 • از طریق هوایی این گمرک سالانه بیش از نیم میلیارد کالا وارد کشور می گردد. ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام با فعالیتی شبانه روزی جزء ده گمرک برتر جهان است.

چگونگی ترخیص کالا از این گمرک

اکثر مراحل ترخیص در این فرودگاه شبیه به سایر گمرک ها بوده و همچنین شما نیازمند یک سری مدرک و سند ها هستید که قانونی بودن تجارتتان را اثبات کنید. بعد از اثبات مجوز ترخیص به شما داده می شود. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • بارنامه
 • پروفرما
 • گواهی مبدا
 • قبض انبار
 • کارت بازرگانی
 • پکینگ لیست

مراحل ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام

 1. در ابتدا کالای مورد نظر از مبدا بارگیری شده و به مقصد ارسال می گردد.
 2. همان طور که در بالا اشاره شد، کالای مورد نظر از طریق مرز های هوایی وارد ایران می شود و در این گمرک تخلیه می شود.
 3. تا زمانی که مراحل قانونی ترخیص کالاهای وارداتی تمام نشده باشد، در انبار مجهز فرودگاه امام نگهداری می شوند.
 4. اصولا دو تا سه روز طول می کشد تا کالا ها به فرودگاه برسند.
 5. با ارائه تمامی مدارک 2 یا 3 روزه می توانید کالایتان را ترخیص نمایید.
 6. پس از تایید نمودن کارشناس و پرداخت هزینه، پروانه خروج صادر می گردد و به ترخیص کار تحویل می دهند.
 7. پس از انجام این مراحل می توانید کالای وارداتی خود را ترخیص نمایید.
 8. توجه داشته باشید که هزینه های ترخیص از این گمرک نیز همانند بقیه گمرکات می باشد.

نکته!

برای انجام هرچه بهتر مراحل تجاری، لازم است با افراد کاربلد در این زمینه مشورت کنید و یا فعالیت های تجارت خود را به آن ها بسپارید. شرکت های بازرگانی فراوانی در کشور هستند که در این زمینه می توانند به شما کمک نمایند. اگر به دنبال ترخیص کار ماهر و خبره می باشید، ما به شما شرکت ستاره ی تجارت آسان را توصیه می کنیم.

کلام آخر

شرکت ستاره ی تجارت آسان دارای سال ها سابقه فعالیت در حوزه های مختلف مانند اخذ گواهی بازرگانی و استاندارد، ثبت سفارش و اخذ مجوز ها، مشاور تخصصی امور گمرکی و ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام و تمامی گمرک ها می باشد. شما می توانید با خیالی راحت کار های لازم برای ترخیص کالای خود را به آنان بسپارید.

منبع

یک نظر ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X